9. dobrepoljski tek

• 08.10.2019

V soboto, 5. oktobra 2019, smo v Dobrepolju organizirali 9. dobrepoljski tek, ki je bil tudi letos vključen v akcijo Slovenija v gibanju. Prireditev je potekala po zastavljenem programu.
Ob 10.20 se je na progo podala skupina 40 osnovnošolcev na daljši otroški progi (1.700 m), ob 10.40 je bil na sporedu tek na krajši otroški progi (500 m). Poleg 56 otrok je teklo tudi 15 staršev. Glavni tek, rekreativni tek na 10 kilometrov, je bil na sporedu ob 11.00. Udeležilo se ga je 84 tekačev. Po zaslugi odličnega Aleša Žontarja je padel tudi rekord »dobrepoljske desetke«, ki zdaj znaša 33 minut in 14 sekund.

Pred otroškim in rekreativnim tekom smo izvedli skupinsko ogrevanje ob glasbeni spremljavi. Vodila ga je inštruktorica Janja Babič. Predvsem otroke je med prireditvijo animirala maskota ŠUS-a, Vihra. Skupno je na prireditvi teklo 195 tekačev. Pri organizaciji je sodelovalo 12 članov ŠD Dobrepolje in nekaj prostovoljcev. Pri varovanju proge pa so sodelovali člani Prostovoljnega gasilskega društva Videm Dobrepolje. Tek je bil vključen tudi v tekaški projekt Teki Dolenjske za pokal Vzajemne (16 kategorij). Za občane občine Dobrepolje je tek štel tudi kot občinsko prvenstvo (5 kategorij).

Z izvedbo smo zelo zadovoljni in z velikim elanom že snujemo tekaški praznik čez eno leto, ko bomo praznovali deseto obletnico.